Vegan ama peki sağlıklı mı? Magnum Vegan Classic #Ürünİncelemesi

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Bugün özellikle Getir uygulaması üzerinden gören takipçilerimizin çokça sorduğu bir ürünü inceleyeceğiz; Magnum Vegan. Ürün sofra şekeri içeriyor. Sofra şekerinin yanısıra üründe glikoz şurubu ve glikoz-fruktoz şurubu bulunuyor. 71 gr.’lık tek adet ürün 19,9 gr. ilave şeker içeriyor. Bu da tek adette yaklaşık 10 tane küp şeker kadar ilave şeker olduğunu gösteriyor.
Üründe süt bileşeni olmadığından – protein kaynağı olarak bezelye proteini kullanılmış. Ürün ayrıca hindistan cevizi yağı ve ayçiçek lesitini içeriyor. Üründe palm yağı yok. Ayrıca onbinde 7 oranında vanilya tanecikleri içeriyor.
Az önce bahsettiğimiz gibi üründe alerjen uyarılar kısmında süt ve süt bileşenleri içerebileceği uyarısı yer alıyor. Özellikle hassasiyeti olanları bu konuda tekrar uyarmış olalım.

Comments

Batuhan Batuhan says:

Bir videoda şöyle bir ifaden var.

"Gıda dedektifi olarak ürünlerin sağlıklı olup olmadığına karar veren ya da bunu belirleyen bir mecra asla değiliz ve böyle bir mecra olmaya da çalışmıyoruz"

Bence sen karaktersiz bir itibar tetikçisisin.

özcan sahin says:

Ürünler incelenirken faydalı veya zararlı diye incelenmiyor , içerik gözümüzün önüne ayrıntılı bir şekilde seriliyor sanıyorum. Bu içeriği bizde birazcık araştırarak faydasını ve zararını daha detaylı öğrenebiliriz.

İnsan sağlığını ve neslini vücuda alınan besinler yüksek oranda etkiliyor. Her insanın tükettiği gıda hakkında bilinçli olması gerekiyor ki bu sadece kendi sağlığı için değil gelecek nesiller için de çok mühim bir durumdur.

Gıda Dedektifi' ne sırtına yüklendiği yük ve insan sağlığı adına aldığı sorumluluk için çok teşekkür ederim.
Bu sorumluluğu ve yükü de hep beraber sırtlanıp bizlerinde elini taşın altına koyması gerekiyor.
Bilinçlenmek ve bilinçlendirmek adına…

Cans k says:

Sprite sekersizi merak ediyorum sekersiz diyor ama iceriginde tatlandirici var diyor bu nasil oluyor .Bu ve bunun gibi urunleri detaylica bi videoda anlatirsaniz cok sevinirim 🙂

Cem Derya says:

Faydalı ürün incelemesi yapılsa bu sefer de reklam yapıyor diye eleştirilebilir

Hilmi Tut says:

Evet yararlı olan ürün var mı

Halil Tut says:

Faydalı ürün yok mu onları tanıtın lütfen

Mk Mkmk says:

Yine çok zararlı bir ürün hiç şaşırmadım

Emir ÇAPO says:

İlk yorum.

Emir ÇAPO says:

Yine bilgilendirici bir video. Teşekkürler. 😊

Write a comment

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.